+90 533 769 4386

Üç Dev Adam

Hidayet Türkoğlu

Semih Erdem

Ersan İlyasova, Semih Erdem ve Hidayet Türkoğlu. Sırasıyla 2.08, 2.09 ve 2.08 boyundalar. Normalde basketbol formasıyla görmeye alışık olduğumuz bu üç milli basketbolcu bu boylarıyla nasıl kıyafet bulur hiç düşündünüz mü? Üçü de takım elbiselerini aynı yerden diktiriyor. Stil danışmanlıklarını Milimetric markasının kurucusu Kaan Gökalp yapıyor; “Kıyafetlerinin oyunculuğunun önüne geçmesine izin vermiyoruz. Klasik ve zarif tasarımlar yapıyoruz. Basketbol topları ellerinde nasıl duruyorsa, takım elbiselerde üzerlerine öyle otursun istiyoruz” diyor

HİDAYET TÜRKOĞLU
47 numara ayakkabı giydiği için pantalonu geniş paça dikiyoruz

Hidayet Türkoğlu takım elbiseden çok, spor tek ceket giymeyi tercih ediyor. Fiziği uygun olduğu için geniş ekoseleri severek giyiyor. Ceket tercihi iki düğmeden yana. Zaman zaman tek düğme de olabiliyor. Siyah blazer ve kahve tonlarında ceketler favorisi. Ceket içerisine kontrast renkte astarlar tercih ediyor. Ceketin el dikimi olduğunun anlaşılması açısından ceket yakalarına punto dikiş yapılmasını istiyor. Ceketin etek boyunun kısa olmasını sevmiyor. Bacak boyu uzun olduğu için etek boyunu dilediği kadar uzun tutabiliyoruz. Boyu uzun olduğu için çizgili ceketlerden uzak duruyor. Bedene çok oturan kesimden çok rahat kesim seviyor.
Pantolon tercihi yarım düşük belden yana. Ne dar ne de bol seviyor. Paçaları 26 santim. Ayakları 47 numara olduğu için geniş paçayı sevdiğini söylemeliyim. Pileden ise hiç hoşlanmıyor.
Gömlekte düz renk tercih ediyor. Siyah ve lila favori renkleri. Boynu uzun olduğu için yüksek yaka yapıyoruz. Kollarını rahat hareket ettirebilmek onun için çok önemli. Gömleği manşetine eşinin ve kızının baş harfleri olan E.B harflerini işliyoruz. İşleme rengi gömleğin tonuyla aynı oluyor. Kol düğmeli gömlek sevmiyor. Kol düğmeleri ona fazla oyuncaklı geliyor. Mısır pamuğu kumaşlarımızı tercih ediyor. Filafil, pinpoint ve Oxford doku favorileri. Gömlekte cep istemiyor. “Etek boyu sünnet eteği gibi uzun olmasın” diyor.

SEMİH ERDEM
Takım elbise de gömlek de vücuda oturacak başka yolu yok

Semih Erdem İtalyan erkekleri gibi giyinmeyi seviyor. Modayı çok yakından takip ediyor. Bedene oturan vücudu saran kıyafetleri daha çok seviyor. Pantolon tercihi yarım düşük bel. Pantolonda pile istemiyor. Ceket tercihi tek ya da iki düğmeden yana. Üç düğmeli ceketlere sıcak bakmıyor. Pantolonda duble paça sevmiyor. Etek boyu kısa ve ince yakalı ceketler favorisi. Takım elbisede tercih ettiği renkler siyah ve lacivert. Gömlekte siyah, beyaz, lila ve mavi renkleri seviyor. Semih’in 2.09 boyu, 89 santim bel ölçüsü ve 114 santim göğüs ölçüsü olduğunu dikkate alırsak, ne kadar atletik hatlara sahip olduğunu daha iyi anlarız.

Takım elbise gibi gömlek de vücuda oturacak, başka yolu yok. Böylece daha dinamik görünüp, atletik vücut hatlarını saklamamış oluyor.

Yüksek yakalı gömlekleri tercih ediyor. İsminin baş harflerini gömlek renginin iki ton koyusu olan iplikle kol manşetlerine işletiyor. S ve E harfleri nakış gibi işleniyor.

ERSAN İLYASOVA
Şıklık değil rahatlığı ön planda tutuyor

Ersan İlyasova, Semih Erdem’e oranla daha bol kesimleri tercih ediyor. Rahatlık kıyafet seçiminde en önemli kriter. Şıklık ondan sonra geliyor. Şu aralar kendisine siyah bir takım elbise dikiyoruz. İtalyan modasından çok Amerikan moda anlayışına daha yakın. Ceket yakaları standart ölçülerde. İki düğme seviyor. Ceket içerisinde tona ton astar kullanılmasını istiyor. Etek boyunu Semih’den farklı olarak daha uzun seviyor. Pantolon kesimlerini oturup kalkarken rahat edeceği şekilde istiyor. Paçalar da daha geniş olacak. Pantolonlar pilesiz ve düz paça. Gömlekte düz renkleri seviyor. Siyah, beyaz ve mavi favori renkleri. Klasik yaka tercih ediyor. Yaka aralığı geniş gömlek sevmiyor. Gömleğine nakış işletiyor. Tona ton olmakla birlikte zaman zaman kontrast da olabiliyor. Düğme rengi genelde beyaz. İlyasova’ya tasarladığımız kıyafetlerde sahadaki soğukkanlı, cool duruşunu birebir yansıtmaya çalışıyoruz. Kıyafet İlyasova’yı değil, İlyasova kıyafeti taşıyor.

Hürriyet – 11.09.2010
https://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/15747937.asp

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *