+90 533 769 4386

Yumuşacık Bir Dokunuş

Kırışmaya Dayanıklı Gömlek

Kırışmaya Dayanıklı Gömlek

Pamuk, insanoğlunun giysilerinde yüzyıllardır kullandığı bir bitki. Dünyanın birçok bölgesinde yetişse de en değerli ve en kalitelisi Mısır’da bulunuyor.

Mısır pamuğunu bu kadar kaliteli yapan, lif uzunluğu ve özelliğinin yıllara göre değişmemesi. Ayrıca eğirme işlemine en kaliteli sonucu bu pamuk cinsi veriyor. Dolayısıyla, Thomas Mason gibi dünyanın en kaliteli kumaş üreticileri hammadde olarak Mısır pamuğunu tercih ediyor.

Özellikle kişiye özel dikim yapan seçkin firmalar gömlek kumaşlarının Mısır pamuğundan üretilmiş olmasına dikkat ediyor.

Bu kumaşlar ipeksi dokuları, terletmeyen yapıları, modeli en iyi biçimde vermeleri ve uzun süre formlarını korumaları nedeniyle rakiplerinden ayrılıyor.

Kişiye özel dikim yapan, şıklık ve kalitenin öncülerinden Milimetric, yeni sezonda dünyaca ünlü İngiliz firması Thomas Mason’un saf Mısır pamuğundan üretilmiş “Journey” serisini kumaş koleksiyonuna dahil etti. Bu serideki kumaşlar, kullanılan özel bir bitirme tekniği sayesinde kırışmaya karşı dayanıklı oluyor ve uzun süre “ütülü” görünümünü koruyor. Aynı zamanda, farklı bir teknikle dokunduğu için incecik yapısıyla “ipeksi” bir dokunuş vaat ediyor. İsviçre’de geliştirilen ve hiçbir kanserojen madde içermeyen bu koleksiyonun, yumuşak bir duruşa sahip olduğu ve bunu uzun süre koruduğu, AATCC (American Association Textile Chemical Colorist) tarafından yapılan testlerle de onaylandı.

Kişiye özel dikim yapan, şıklık ve kalitenin öncülerinden Milimetric, yeni sezonda Mısır pamuğundan üretilmiş “Journey” serisini kumaş koleksiyonuna dahil etti.

Kullandığı malzemelerin, en az tasarımları kadar mükemmel olmasına önem veren Milimetric, yeni sezonda Journey koleksiyonunu müşterilerinin beğenisine sunuyor. Bu özel kumaşlardan dikilen gömlekler, özellikle sık seyahat eden ve yoğun tempoda çalışan iş adamlarına, gün boyu kırışmayan yapıları ve yumuşacık dokularıyla şıklık ve rahatlığı bir arada sunuyor.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *