+90 533 769 4386

Avrupalı İşadamına Türk Gömleği

Milimetric Avrupada

Milimetric Avrupada

Kanguru İç ve Dış Ticaret Limited şirketi, ‘Milimetric Shirts’ markasıyla Avrupa’daki müşterilerine kişiye özel gömlek servis hizmeti veriyor. İşadamları ve üst düzey yöneticilerin müşterileri arasında bulunduğu şirket, Avrupa’daki müşterileri için de sipariş üzerine gömlek üretiyor. Şirketin temsilcileri uçakla müşterisinin ayağına kadar giderek, aynı anda 20-30 müşterisinin gömlek ölçüsünü alıyor.

‘Milimetric Shirts’ markasını bünyesinde bulunduran Kanguru’nun ortaklarından Kaan Gökalp ve Taner Gökalp, 2.5 yıldır sipariş üzerine özel gömlek üretimi yaptıklarını ve kurumsal olarak bu işi yapan ilk firma olduklarını belirtti.

Gökalp, gömleği 1 haftada, takım elbiseyi 2-3 haftada müşteriye teslim ettiklerini söyledi.

Hedef kitlelerinin, sosyo-ekonomik açıdan ‘A grubu’ olarak tabir edilen işadamları ve üst düzey yöneticiler olduğunu ifade eden Gökalp, şirketin müşteri temsilcilerinin, işadamlarının belirlediği gün ve saatte ofisine giderek kumaş, yaka, manşet ve cep örneklerini sunduğunu ve gömlek ölçüsünü aldığını anlattı. Sipariş üzerine takım elbise de diktiklerini, Osmanbey ve Kağıthane’deki atölyelerinde üretim yaptıklarını anlatan Gökalp, gömleği 1 haftada, takım elbiseyi 2-3 haftada müşteriye teslim ettiklerini söyledi. Gökalp, yurtdışından özel sipariş ile yaptıkları gömleklerin fiyatının 150-300 Euro, takım elbiselerin fiyatlarının ise 1.000-3.000 pound olduğunu söyledi.

Hürriyet – 16.06.2004
https://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=233898

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *